Ako otvárať odpoveď a preposlanie správy v novom okne

Outlook od verzie 2013 predvolene po inštalácii otvára mailové správy pri odpovedaní a preposielaní v table na čítanie. To je nevýhodné najmä, ak máte menšie rozlíšenie monitora, zväčšenú mierku či príliš malú tablu na čítanie. Taktiež to býva problém, keď mail na ktorý odpovedáte alebo ktorý preposielate má veľa obsahu a vy vidíte z neho len kúsok. Jednoducho, ťažko sa pracuje v okne „5 krát 5 centimetrov“. To, prosím, berte trošku s rezervou. Preto som to dal do úvodzoviek. 🙂

Sú dve základné možnosti, ako otvárať správy v novom okne, keď na ne odpovedáme alebo ich preposielame.

Jednorázové otvorenie správy v novom okne

Keď v Outlooku dáme jeden z príkazov Odpovedať, Odpovedať všetkým alebo Preposlať, tak sa v table na čítanie otvorí okno, kde môžeme napísať odpoveď alebo mail preposlať. V hornej časti sa nachádzajú položky Od, Komu, Kópia, Predmet a tiež tlačidlo Odoslať. Ešte nad tým sa však nachádzajú aj dva „nenápadné“ príkazy. A síce Zahodiť a Otvoriť v novom okne. Ako už iste tušíte príkaz Otvoriť v novom okne je ten, ktorý použijeme, ak chceme správu otvoriť v novom okne.

Otvoriť príkazNo a prečo sú nenápadné? Na školení Outlook mi už veľ ľudí potvrdilo, že si tie príkazy buď vôbec nevšimli, alebo ak si ich aj všimli, tak im nevenovali nejakú zvláštnu pozornosť.

Ako vždy otvárať odpovede na emaily a preposielanie v novom okne

Pokiaľ robíme odpovedanie a preposielanie emailov v Outlooku často, tak nás bude nielen zdržovať ale aj otravovať, ak budeme zakaždým potvrdzovať príkaz Otvoriť v novom okne. Omnoho jednoduchšie je, aby sme spravili v Outlooku nastavenie, ktoré zabezpečí, že všetky správy sa budú pri odpovedaní a preposielaní automaticky otvárať v novom okne.

Začneme tým, že pôjdeme do Možností programu Outlook, teda dáme príkaz Súbor, Možnosti.

Možnosti Outlook

Otvorí sa okno Outlook – Možnosti, kde vyberieme v ľavej časti položku Pošta a v pravej časti nájdeme časť Odpovede a preposlané správy. Tam začiarkneme začiarkávacie políčko Otvoriť odpovede a správy preposlané ďalej v novom okne.

Okno Outlook možnosti

A hotovo. Odteraz sa budú všetky maily, na ktoré budeme odpovedať alebo ich budeme preposielať ďalej otvárať v novom samostatnom okne namiesto v table na čítanie.

Ako sa vám páčil článok?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento článok.

Sme šťastní, že sa vám článok páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Visited 547 times, 1 visit(s) today